IWKA Taiji

IWKA Taiji

IWKA Taiji

IWKA Taiji
IWKA Taiji, bu disiplinin Yang stili üzerine derin bir inceleme ve araştırma çalışmasının sonucu olarak ortaya çıkmıştır.
Eğitim programı, 9 ayrı seviyede çalışma ve uygulama içermektedir. Program, Büyük Usta Huang Shen Shyan’a ait olan Huang Taiji Sistemi’nin çalışılmasıyla başlar. Ardından Geleneksel Eski Yang stiline geçer.
Taiji, derin kavramlar içeren içsel bir pratiktir ve artık sağlık üzerine mükemmel etkileri olan bir disiplin olarak tanınmaktadır. Ancak taiji, antik çağlarda en ölümcül dövüş sanatlarından biri olarak bilinmekteydi ve “Yüce Yumruk” lakabıyla anılıyordu.
Araştırmalarını Wing Chun’un kökenleri üzerine derinleştiren, Fujian White Crane ve Emei stillerinin köklerini ve geleneksel sistemlerini bulup inceleyen Sifu Sergio Iadarola, IWKA içerisinde Wing Chun ile Taiji disiplinleri arasındaki ayrımı netleştirmek istemiştir. İşte bu nedenle, IWKA Taiji farklı faydaları olan farklı bir dövüş sanatı deneyimi sunar ve farklı bir grup insana hitap eder.
IWKA Taiji, esas olarak Huang Sistemi ve eski Yang Stiline odaklanır. Bu iki stil birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamlarlar ve aslında aynı şeylerdir; sadece IWKA Taiji müfredatının farklı noktalarında öğretilirler.