​Stresle baş etmek için daha sağlıklı bir yol

​Stresle baş etmek için daha sağlıklı bir yol

​Stresle baş etmek için daha sağlıklı bir yol

Stresle baş etmek için daha sağlıklı bir yol
Günümüzde, “aşırı stres ile başa çıkmak” artık sıkça telaffuz ettiğimiz bir cümle oldu. İnsanlar gün geçtikçe daha çok şeyi aynı anda yapmaya çalışıyorlar ve taşıdıkları sorumluluklar eskisine nazaran çok daha fazla. Aşırı stres artık herkesin içinde yaşadığı doğal bir durum haline gelmeye başladı.
Oysa stres, hem zihni hem de vücudu etkileyen zararlı bir etkendir. Özellikle uzun bir süre boyunca maruz kalınan aşırı stres, vücudun endorfin üretimini engeller, uyku düzenini bozar. Vücudun yağ depolama mekanizmasını bozar ve hatta yüksek kan basıncına (hiper tansiyona) eğilimli olmamıza yol açabilir. Stres, sindirimden solunuma, kan dolaşımından merkezi sinir sistemine ve hatta iç salgı bezlerine kadar tüm vücudumuzda yıkıma sebep olur.
IWKA Türkiye olarak sizlere sunduğumuz programlarımızın esas hedeflerinden biri sizleri stresin zararlı etkilerine karşı da korumak.
Wing Tjun Kung Fu ve benzeri dövüş sanatları, bir savaşçıya ruh-zihin-beden üçgeninde beceriler kazandırmak için geliştirilmiştir. Wing Tjun, Kadınlar Öz Savunma ve Fight4Fit programlarımızda Wing Tjun’un yedi öğretisini uyguluyoruz ve öğrencilerimizin hayatlarını her açıdan dengeleyen güçlü bir savunma metodu geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.
Dövüş sanatları prensipleri tüm vücudu bir bütün olarak görür ve yapılan egzersizlerde aynı anda birkaç kas grubu birden çalıştırılır. Sadece kollarınızla savunma yapmazsınız; etkili bir savunmayı tüm vücudunuzla yaparsınız. Vücudunuz kendisini savunmayı öğrendikçe, zihniniz de kendisini savunmayı öğrenir. Dolayısıyla strese karşı doğal bir savunma mekanizması geliştirirsiniz.
Programlarımızda kullandığımız Wing Tjun temelli egzersizler, metabolizmanızı hızlandıracak ve daha hızlı kalori yakmanızı sağlayacak. Ayrıca, vücudunuz mutluluk hormonu olarak da bilinen endorfin hormonu salgılamaya başlayacak. Endorfin, stresin zararlı etkilerini azaltarak hem vücudunuzun hem de zihninizin rahatlamasına yardımcı olur.
Size özel hazırladığımız programlarımızda, kardiyo-kickbox sınıflarından, spor salonlarından ve hatta özel antrenörlerden çok daha farklı bir şey öneriyoruz. Size, bilimsel ve mantıksal olarak kendini kanıtlamış, zihin-beden bütünlüğüne dayalı bir savunma sanatıyla forma girme ve stresten kurtulma şansı sunuyoruz.
Wing Tjun temelli tüm derslerimiz, hem vücudunuzu hem de zihninizi aktive eder ve sizlere günlük hayatın stresiyle başa çıkabilmeniz için destekleyici bir yöntem sunar. Yaşam yolculuğunuzda karşınıza çıkan her şeyi dengeli ve sağlıklı bir şekilde karşılamanıza yardımcı olur.